Met de nieuwe cao gaat ook de nieuwe verbeterde pensioenregeling* in werking. Dit pensioen is en blijft bij ons ondergebracht in het pensioenfonds Flexsecurity. De verbetering wordt vooral door ons betaald, maar jij gaat hier ook (meer dan nu) aan bijdragen, namelijk 7,5%. De premie wordt ingehouden op je bruto sv loon (het bedrag waarover je premies voor sociale verzekeringen (zoals WW, WIA) en loonbelasting worden berekend). Heeft de opdrachtgever een beter pensioen? Dan krijg je hiervoor een compensatie, meestal in de vorm van een opslag op je bruto uursalaris.
Het kan zijn dat je door de (hogere) inhouding voor het pensioen netto minder overhoud. Of en in welke mate dit voor jou geldt hangt vooral af van wat je nu aan pensioenpremie betaalt, of en zo ja welke loonsverhoging je krijgt (per 1/1/2026) en of je nog extra’s krijgt op grond van arbeidsvoorwaarden bij de opdrachtgever. We begrijpen dat dit vervelend is, maar je krijgt hier wel een beter pensioen voor terug.
*Voor gedetacheerde vrachtwagenchauffeurs in dienst van Randstad Transport bv en vakkrachten in de Bouw geldt een andere pensioenregeling.